Методичне об'єднання вчитедів суспільно-гуманітарних дисциплін

Проблема, над якою працює  МО вчителів :

«Формування особистості учня через компетентнісний підхід до освітнього процесу і структури особистості»

Основні завдання на 2023/2024 навчальний рік:

1. Реалізовувати завдання, які випливають із Закону «Про освіту». Створювати належні умови для одержання дітьми якісної освіти, забезпечувати створення умов для їх фізичного та морального здоров’я.

2. Підвищувати науково-методичну підготовку, удосконалювати методичну майстерність, оновлювати професійні і загальноосвітні знання.

3. Пропагувати і плекати любов до рідного слова, виховувати повагу до української мови, як державної.

4. Підвищувати роль мови, літератури в комплексному здійсненні трудового, морального та естетичного виховання учнів, у виробленні у них активної життєвої позиції.

5. Посилити роботу по вихованню загальнолюдських цінностей, милосердя, любові до людини, бережливе ставлення до природи.

6. Упроваджувати диференційований підхід у вихованні, спираючись на прикладні та інтелектуальні практики.

7. Впровадження в практику інтерактивних та інформаційних технологій навчання.

8. Надавати перевагу таким формам роботи з учнями, які забезпечують високий рівень активності кожного учня, максимальне включення його досвіду.

9. Формувати в учнів уміння самостійно поповнювати знання та застосовувати їх у практиці.

10. Звертати більше уваги на диференційований підхід до слабо встигаючих учнів.

Характеристика педагогічних кадрів учителів

Самоосвітня робота членів методичного об’єднання

Підвищення кваліфікації

П.І.Б.

рік

народження

стаж

Курсова

підготовка

Атес

тація

Тема для

поглибленого

вивчення

Ємець

Олена

Миколаївна

1962

Вища,

«Старший учитель»

«Інтегроване навчання, як шлях до Нової української школи»

Деркач

Ірина

Олексіївна

1970

Вища

2021

«Використання інноваційних технологій на уроках літератури»

Стельмаш

Раїса

Олександрівна

1955

І

«Відмінник освіти»

2021

«Формування комунікативної компетентності учнів на уроках зарубіжної літератури»

Кулєш

Ганна

Миколаївна

1988

І

"Тренінгові технології на уроках англійської мови"

Мачихіна

Ніна

Анатоліївна

1972

Вища

2021

«Формування інформаційної компетентності на уроках суспільствознавчого циклу»

ТЕМИ ЗАСІДАНЬ МО

І засідання

1.

Звіт про роботу МО за  2022-2023 навчальний рік.

Кулєш  Г.М.

2.

Опрацювання методичних рекомендацій щодо організації начально-виховного процесу у 2023/2024 навчальному році.

3.

Презентація та погодження плану роботи МО вчителів з української мови та літератури, зарубіжної літератури, англійської мови, історії, правознавства.

4.

Адаптація учнів 5  класу до умов навчання у середній школі.

5.

Аналіз модельних програм і підручників з української мови та літератури, зарубіжної літератури, англійської мови, історії, правознавства.

6.

Доповідь «Сучасні підходи щодо планування траєкторії професійного розвитку вчителя».

Ємець О.М.

II засідання

1.

Доповідь  « Наскрізні змістові лінії Нової української школи».

Деркач І.О.

2.

Про ведення шкільної документації (оформлення сторінок електронного  журналу).

3.

Відвідування й обговорення відкритих уроків (відповідно до графіку).

4.

Робота вчителів МО щодо організації роботи з учнями, які мають початковий рівень знань.

5.

Підсумки про проведення І етапу предметних олімпіад і конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика.

6.

Про підготовку до атестації вчителів суспільно-гуманітарного циклу.

ІІІ засідання
Січень

1.

Доповідь « Формування та розвиток комунікативної компетентності учня»

Стельмаш Р.О.

2.

Науково-дослідницька робота з історії як вид позакласної діяльності учнів

Мачихіна Н.А.

3.

Результати проведення  ІІ етапу предметних олімпіад.

4.

Аналіз рівня навчальних досягнень з української мови та літератури, зарубіжної літератури, англійської мови, історії, правознавства.

5.

Формування потреби різнобічного розвитку власних здібностей і нахилів в оволодінні сучасними методами оперування знаннями, вміннями використовувати сучасні інформаційні і комутаційні технології сучасних форм і методів НУШ

Деркач І.О

6.

Комплексний підхід до формування творчо- обдарованої особистості у процесі вивчення зарубіжної літератури

Стельмаш Р.О

7.

Майстер-клас «А я роблю це так». (З досвіду роботи).

IV засідання

1.

Виступ-презентація «Підбиття підсумків роботи МО за 2023/2024 навчальний рік»

2.

Підсумки участі в педагогічних та учнівських конкурсах у 2023/2024 навчальному році.

3.

Практичний кейс: розвиток мовленнєвої компетентності педагога.

4.

Обмін досвідом «Мої досягнення та творчі напрацювання. Самоосвіта» ( презентації 5-7 слайдів)

5.

Складання перспективного плану МО на  2024/2025 навчальний рік.