Навчальний процес

П О Я С Н Ю В А Л Ь Н А      З А П И С К А

до    навчального  плану Лисівської   ЗОШ  І-ІІІ ступенів                                                                   на   2023– 2024 н.р.

В освітній діяльності Лисівський ЗЗСО  керується Законом України «Про освіту» №2145-VIII від 05.09.2017, Законом України «Про повну загальну середню освіту» №463-IX від 16.01.2020, Постановами КМУ від 21.02.2018 № 87 «Про затвердження Державного стандарту початкової освіти» (зі змінами), від 30.09.2020 №898 «Про затвердження державного стандарту базової середньої освіти», від 23.11.2011 №1392 «Про затвердження державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти», наказом МОН України від 12.01.2016 № 8 «Про затвердження Положення про індивідуальну форму здобуття повної загальної середньої освіти» (зі змінами), Постановою КМУ від 15.09.2021 №957 «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти», наказом МОЗ України від 25.09.2020 №2205 «Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти» (зі змінами), власним статутом, затвердженим рішенням Покровської райдержадміністрації №307 від 28.07.2016 та іншими нормативними документами відповідно до чинного законодавства.

Навчальний план Лисівського ЗЗСО, як складову Освітньої програми навчального закладу, розроблено відповідно до Типових освітніх програм 1 - 9 класів:

Для початкової освіти:

для 1-2 класів – за Типовою освітньою програмою для 1-2 класів закладів загальної середньої освіти, розробленою під керівництвом О.Я.Савченко та затвердженою наказом МОН України 12.08.2022   № 743-22  (Додаток 1);

для 3-4 класу – за Типовою освітньою програмою для 3-4 класів закладів загальної середньої освіти, розробленою під керівництвом О.Я.Савченко та затвердженою наказом МОН України 12.08.2022   № 743-22  (Додаток 2).

Для базової середньої освіти:

для 5-6 класів  - за Типовою освітньою програмою для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 19.02.2021   № 235  (Додаток 3);

для 7-9 класів – за Типовою освітньою програмою закладів середньої освіти ІІ ступеня, затвердженою наказом МОН України від 20.04.2018  № 405   (Додаток 4).

Навчальний план включає інваріантну складову, сформовану на державному рівні, та варіативну складову, в якій передбачено додатковий час на предмети, факультативи, індивідуальні заняття та консультації.

При розподілі варіативної частини складової навчального плану враховується, що гранично допустиме навантаження рахується на одного учня, а уроки фізкультури не враховані при визначенні цього показника.

З метою формування комунікативної та читацької компетентностей, розвитку здатності спілкуватися українською мовою для духовного, культурного й національного самовияву, мовленнєво-творчих здібностей, для якісної підготовки до ДПА, розвитку ключових компетентностей, врахуванням реального стану матеріально-технічного, методичного, кадрового забезпечення  освітнього процесу в  закладі  та освітніх інтересів учнів години варіативної складової робочого навчального плану учнів 1-9 класів розподілено на вивчення:

• 1 клас – навчання грамоти  (1 год.);

• 2 клас – читання (1 год.);

• 3 клас – літературне читання (1 год.);

• 4 клас – літературне читання (1 год);

• 9 клас – українська мова (1 год.),  алгебра (1 год.).

За рахунок перерозподілу галузевих годин  (мінус 0.5 год. іноземної мови та 0.5 год. інформатики)   введено курс за вибором «Фінансова грамотність»:

5 клас -1 год;

6 клас  -1 год.

Години навчальних предметів інваріативної та варіативної складових робочого навчального плану, що позначена дробовим числом (0,5; 1,5; 2,5; 3,5), викладатимуть упродовж навчального року: ціла частина – щотижнево, дробова (0,5 години) – по 1 годині через тиждень.

На виконання ст. 20 Закону України «Про дорожній рух», наказу Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 № 1669 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах та закладах освіти», з метою створення безпечних умов освітнього процесу, запобігання травматизму серед учнів, у школі впроваджена Програма для класних керівників з вивчення правил дорожнього руху на класних годинах  в 1-9 класах (1 раз на місяць).

Навчальні екскурсії та практика учнів організовуються відповідно до інструктивно-методичного листа Міністерства освіти і науки України від 06.02.2008 № 1/9-61 «Методичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу під час проведення навчальних екскурсій та навчальної практики учнів загальноосвітніх навчальних закладів». Навчальні екскурсії у 1-4 класах, навчальні екскурсії та навчальна практика у 5-8-х класах проводитимуться упродовж навчального року.

У структуру року та режим роботи  Лисівського ЗЗСО можуть бути внесені зміни у зв’язку з умовами воєнного стану в Україні.

Директор ЗЗСО                                                                    Сергій МІЩЕНКО