“ Зробимо Україну чистою”. День довкілля.

20 квіт. 2024
Щороку у третю суботу квітня в Україні відзначають День довкілля.

Щороку у третю суботу квітня в Україні відзначають День довкілля. Сьогодні, проблема збереження природних ресурсів та й життя загалом стоїть особливо гостро. Зміни клімату, природні катаклізми — природа ставить перед нами дилему: або ми змінимо своє ставлення до неї, або усе живе перестане існувати.

Свято було задумано на честь Стокгольмської конференції з довкілля, яка стала однією з найважливіших в історії екологічного руху, оскільки цього дня була заснована UNEP (United Nations Environment Network) – Екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором і ідеологом всесвітнього Дня довкілля. Головна мета свята – підвищення рівня свідомості людей в питаннях, що стосуються збереження безпеки навколишнього середовища. Кожен з нас може змінити свій спосіб життя, щоб допомогти природі.

День довкілля — це чудова нагода, щоб проявити свою любов до природи й зробити щось корисне для неї. Цього дня органи влади та громадські організації, екологи закликають усіх, хто піклується про природу, взяти участь у квітневому суботнику. Під час заходу заведено наводити порядок біля своїх домівок, на своїх вулицях, парках, скверах, висаджувати дерева, кущі й квіти, прибирати сміття, яке накопичилося за зиму. Крім того, по всій країні з нагоди Дня довкілля організовуються екологічні конференції, лекції, семінари, мета яких — підвищити усвідомлення населення в екологічних і природоохоронних питаннях.
         Такі заходи пройшли і в нашій школі. Виховні години, конкурс малюнків,  екологічні толоки, під час яких дітям прищеплюється любов і повага до природи й довкілля. Почати можна з малого, поступово переходячи до більш серйозних кроків, і ми зробимо свій внесок у в спільну справу– захисту навколишнього середовища.

Детальніше на Facebook