Міжнародний день демократії.

15 вер. 2023
15 вересня - Міжнародний день демократії

Міжнародний день демократії.

15 вересня - Міжнародний день демократії, який відзначається за рішенням Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй. Це надзвичайно важлива дата, адже більшість розвинених країн на планеті є демократичними. І наша держава ось уже кілька десятиліть рухається шляхом утвердження принципів народовладдя.

Що діти мають знати про демократію

Основні засади демократії, тобто народовладдя, – це не лише для дорослих. Демократії можна навчити і краще робити це з дитинства.

Важливо розуміти, що:

·                   Демократія – це рівність.

·                   Демократія – це повага і толерантність.

·                   Демократія – це слухати про потреби інших.

·                   Демократія – це свобода і можливість самостійно приймати рішення.

·                   Демократія – це відповідальність.

Саме ці твердження обговорювали учні Лисівської школи під час онлайн — зустрічі 15 вересня. Цього дня ми також вшановуємо всіх, хто присвятив своє життя захисту демократичних цінностей і прав людини. Це активісти, політики, журналісти, інтелектуали та всі, хто працює на благо суспільства і прагне забезпечити краще майбутнє для всіх нас.

Нехай Міжнародний День Демократії нагадує нам про нашу відповідальність перед майбутніми поколіннями і об’єднує нас у спільних зусиллях для зміцнення демократії та розвитку наших суспільств.